2013 m. spalio 14 d., pirmadienis

Šokoladiniai lietiniai su šokoladine ricotta ir slyvomis

Laikas greitai bėga.
Mintys nenurimsta, tarsi vėjo išpūstyti lapai. Planai, nespėję įsitvirtinti, kažkur dingsta. O aš lėtai judu.
Iš esmės, mažai kas pasikeitė, bet kai sudedu įvykius į tinkamus stalčius galvoje, matau, jog šis pusmetis buvo itin spalvingas.
Rodos, nutiko tiek daug, kad net nežinočiau, nuo ko pradėti ilgą pasakojimą. Ar nuo linksmų neplanuotų nuotykių, ar nuo liūdnų ir beviltiškų istorijų, ar nuo paprastos kasdienybės.
Visgi gyvenimas šiek tiek pasikeitė. Arba aš pasikeičiau. Ėmiau tesėti sau duotus pažadus. Išmokau šypsotis ir vertinti. Eiti ten, kur veda širdis, o ne kelias. Juk laikas taip greitai bėga, ir tik nuo mūsų priklauso, kaip jį išnaudosime.


Šokoladas, šokoladas, šokoladas... taip, kai kurie dalykai nesikeičia.
Lietinius išbandyti norėjosi labai labai seniai, kremas patogiai pasitaikė po ranka, o slyvos tiesiog šovė į galvą. Derinys tikrai puikus – itin jaukus ir rudeniškas. Patiko.


Šokoladiniai lietiniai su šokoladine ricotta ir slyvomis


Šokoladinei ricottai
250g ricottos
60g šokolado (pas mane pieniškas + juodasis)
1.5 š. kakavos
1 baltymas
1/4 st. cukraus

Kadangi tai bus ne šokoladinis musas (kaip originale), o blynelių įdaras, gaminimą stipriai supaprastinau. Taip pat įdėjau šokolado (nors visai nebūtina). Šokoladą ištirpinau garų vonelėje ir šiek tiek atvėsinau. Visus ingredientus sumečiau į plaktuvą ir gerai sumaišiau.

Cinamoninėms slyvoms
6 kietesnės slyvos
4 š. cukraus (priklauso nuo slyvų saldumo)
šaukštelis malto cinamono arba cinamono lazdelė
vanduo

Slyvas perpjaukite per pusę, išimkite kauliukus. Puseles sudėkite į mažą prikaistuvį ir užpilkite vandeniu (tiek, kad vos padengtų slyvas). Suberkite cukrų, cinamoną ir išmaišykite. Statykite ant mažos ugnies ir virkite, kol slyvos suminkštės (apie 10min).

Ant iškepusių blynelių tepkite įdarą, lankstykite trikampiais ir tiekite su šiltomis slyvomis. Taip pat galite sulankstyti blynelius keturkampiais ir apkepti ant sviesto.
Skanaus!


2 komentarai: